„Pies na diecie BARF.” Wkrótce na półkach księgarni

Pies na diecie BARF

Pies na diecie BARF

Dawno, dawno temu, gdy Twój pies był jeszcze wilkiem, śmiało przemierzającym świat na swych silnych łapach, nie istniały fabryki psiej karmy. Nie było tych wszystkich suszonych, dosmaczonych, zbilansowanych sztucznych kulek, pastylek i kostkokształtnych wyrobów mięsopodobnych. Istniało za to prawdziwe, surowe mięso, twarde kości kryjące smakowity, wartościowy szpik, warzywa i inne pokarmy, dostępne na każde kłapnięcie pyska. Zaraz, zaraz… Czyżby dziś już ich nie było? Czy nasze psy skazane są na dożywocie miski z komercyjną karmą?

BARF, czyli „biologicznie odpowiednia surowa dieta”, zaproponowana przez australijskiego weterynarza Iana Billinghursta, zyskuje coraz większe uznanie wśród właścicieli psów na całym świecie. Zauważają oni niezwykle pozytywne efekty zamiany „karmy” na naturalne, dostosowane do potrzeb psa jedzenie. Poprawa zdrowia i samopoczucia pupila, piękna sierść, czyste zęby — to tylko kilka korzyści z przejścia na dietę BARF. Jeśli dodać do tego redukcję kosztów utrzymania zwierzaka… warto się nad tym zastanowić. Zwłaszcza że — jak udowadnia autorka tego pierwszego polskiego poradnika BARF — żywienie według założeń tej diety wcale nie jest trudne.

Premiera książki przewidywana jest na lipiec 2016r.

8 Komentarze

  1. Super czekam z niecierpliwością na premierę książki .Będę mogła powiększyć swoją wiedzę już zdobytą. Barfuję już trochę czasu ale należy stale pogłębiać wiedzę na ten temat.

    Pozdrawiam

    • Mam nadzieję, że książka spełni oczekiwania. Napisałam ją, by zachęcić właścicieli psów do naturalnego żywienia pupili, gdyż taki uważam za najlepszy.

  2. Chyba lipiec ale poczekamy. Będzie to pierwsza książka o tej tematyce, ponieważ twórca barfa też napisał książkę ale w nie jest przetłumaczona. Pierwszą osobą uważaną za pionierkę naturalnego żywienia jest Juliette Bairacli Levy napisała iwydała książki o tej tematyce ale cóż nic nieprzetłumaczone a mój angielski jest słaby.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.