Psy sportowe – wskazówki żywieniowe

 7 (640x424)Kiedy spoglądamy na rozmaitość psich ras, trudno uwierzyć, że wszystkie one mają jednego,wspólnego przodka. Wygląd zewnętrzny wielu współczesnych psów jest dramatycznie daleki od pierwowzoru. Początki świadomej i selektywnej hodowli psów mialy miejsce około pięćset lat temu. Od tamtego czasu powstały setki ras. Zostały stworzone do konkretnych zadań: czy to do polowania na dużą zdobycz, czy do tępienia szkodników, pilnowania obejścia, pasterstwa, czy w końcu do towarzyszenia, przy nodze, człowiekowi. Dziś w każdej z tych grup mamy do czynienia z psami uprawiającymi sport. Jest to nietuzinkowy sposób na życie z psem.
Przed psem sportowym na co dzień stają różnorakie obciążenia psycho – fizyczne. I choć nie wymagają one radykalnej zmiany diety, to jednak ich opiekunowie powinni znać podstawowe zasady żywienia psów wydatkujących dużą ilość energii podczas treningów i zawodów.

4 Komentarze

  1. Bardzo ciekawy blog i strona. Sam nie lubię jeść byle czego. Dlaczego mój pies miałby jeść również byle co tylko dlatego że wygodniej otworzyć puszkę czy nasypać karmy. Dobrze byłoby rozwinąć ten wątek jak w tytule o realne porady. Brakuje mi tutaj trochę jak postępować z żywieniem u szczeniąt i młodocianych psów. Czy też stosować przelicznik 2% masy ciała? Przez żywienie rozumiem cały kontekst blogu i artykułów zawartych na stronie.

  2. Przepraszam, nie do końca przeczytałem. Super blog. Wreszcie ktoś pisze coś normalnie a nie bełkot. Ja bym nie chciał jeść całe życie chrupek z 30kg wora z Biedronki. Nawet jakby się uśmiechała pokazując zęby w kolorze B1.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.